Kultura

Hudba   Divadlo   Výstavy   Aktivity pro děti a mládež   Publikační činnost  

Drakiáda 2018

Pojďte s námi pouštět draky. Sejdeme se 21. října 2018 od 14 hodin na začátku křížové cesty. Společně projdeme dračí stezku s úkoly. Na Kalvárii vypustíme draky a opečeme špekáčky na ohni.

Podzimní kreativní dílny

V sobotu 8. 9. 2018 se v Nové Říši uskutečnily Podzimní kreativní dílny. Během odpoledne děti tvořily na velkoformátové plátno spolčený obraz, který bude vystaven v místím kulturním domě. Soutěžily a hrály různé hry jako na slepou bábu, skákání gumy a další.

Sluší nám to na náměsí

A je to za námi! V sobotu 17. 6. 2017 se na novoříšském náměstí uskutečnila skvělá akce pod názvem "Sluší nám to na náměstí". A opravdu nám to tam slušelo....  Začalo se v deset hodin společnou sousedskou snídaní, na které byly opravdu vinikající pochutiy. V jedenáct následovalo divadlo pro děti Čert a Káča v podání divadla Malvína. Odpoledne bylo plné her, soutěží a dílen pro děti. Nechyběla ani naše věhlasná "pivní" kavárna v kašně. Vrcholem odpoledne byla módní přehlídka místní návrhářky Jany Sobotkové. Večer jsme zakončili zábavou na Sokolské zahradě, kde nám hrály opravdu parádní skupiny Karel na nákupech a Blues mine trio. Díky všem za účast a už teď se těšíme na další akci, kterou plánujeme 15. července 2017.

Tvoření soch ze sněhu

V pátek 3. února 2017 se od 14:00 na Sokolské zahradě (prostranství za obecním úřadem) uskutečnilo první novoříšské tvoření soch ze sněhu. Počasí nám přálo - sněhu bylo dost a přišla obleva, takže se sníh krásně lepil a dobře se zněj stavělo :-)

RETRO náměstí

Neobvyklá a velice atraktivní akce, která se uskutečnila poslední červnovou sobotu nesla název Retro náměstí. A bylo se opravdu na co dívat a vzpomínat na již minulé časy.

Náměstí ŽIJE

Náměstí ŽILO! v sobotu 27. června - jazzem (SEBRANKA jazz orchestra Dačice), módní přehlídkou(STROMLI, Jitka Baďurová), divadlem (BALLESTRA Telč) a hlavně díky Vám. Bylo to SUPER! :-) Děkujeme všem, kteří nám pomáhali a hlavně modelkám a modelům a dětem.

RETRO náměstí

Ohlédnutí za super akcí - dle našeho mínění - RETRO novoříšské náměstí - děkujeme SEBRANCE jazz orchestra, paní Jarmile Klikové a jejím děvčatům, klubu velocipedistů, Antonínu Bínovi, rodině Fuňákových, Ivu Běhanovi, Otu Leupoldovi a všem zúčastněným, kteří se nebáli přijít retro a vůbec všem, kteří s námi v sobotu byli a taky si to užili.

Velikonoční dílnička

Přijďte si se svými dětmi vyrobit, do školky nebo do svého domova, tradiční i netradiční velikonoční ozdoby a prožijte tak společně příjemné odpoledne. "Velikonoční tvořeníčko" pro veřejnost pro veřejnost se uskuteční 8. 3. 2016 od 16h v Salónku u Šimáčků v Nové Říši. Pro tvorbu budou připraveny předlohy různých velikonočních motivů od zápichů po závěsné dekorace. 

Velikonoční jarmark

NOvoříšský KUlturní spolek Vás zve na Velikonoční jarmark, který se uskuteční 19. března 2016 na náměsí v Nové Říši od 14 hodin. Přijďte oživit náměstí v Nové Říši a koupit si něco hezkého či drobného na Velikonoce. Vezměte sebou i své děti, pro které je připraven doprovodný program

Tématické čtvrtky pro děti

Kalendář akcí


Mapa

Novoříšský kulturní spolek
U Mlýna 270
Nová Říše 588 65, Česká republika
telefon: 776 022 355 (Magda Pojerová)
728 829 060 (Michaela Novotná)

e-mail: nokus@novarise.cz
č. účtu: 4100005296/7940
IČ: 26634139
DIČ: CZ26634139

Facebook